Hydrocyklony dla przemysłu i górnictwa


Hydrocyklony dla przemysłu i górnictwa

 

Hydrocyklon serii MHC™ — najnowocześniejsze rozwiązanie Metso do klasyfikacji na mokro

Wysoki poziom klasyfikacji na mokro w górnictwie jest niezbędny do skutecznej kontroli wielkości cząstek mniejszych niż 1 mm w wodzie. Istnieją różne metody klasyfikacji na mokro, ale gdy zakres wielkości cząstek wynosi 100-10 mikronów, optymalnym wyborem są hydrocyklony. Hydrocyklony serii MHC™ zapewniają maksymalną wydajność procesu i czas sprawności podczas klasyfikacji na mokro.

Konstrukcja hydrocyklonów serii MHC™ reprezentuje następną generację hydrocyklonów. Wyposażona w światowej klasy technologię i kilka innowacyjnych funkcji, nowa gama hydrocyklonów oferuje znaczące zalety produktu w porównaniu do innych hydrocyklonów. Hydrocyklony MHC™ zostały zbudowane, aby zapewnić rozwiązanie różnorodnych potrzeb. Dlaczego warto wybrać hydrocyklony MHC™ do przetwarzania wzbogacania lub zarządzania odpadami poflotacyjnymi?

Wysoka przepustowość

Konstrukcja głowicy wlotowej hydrocyklonów serii MHC™ została opracowana we współpracy z naukowcami zajmującymi się symulacjami i modelowaniem przy użyciu najnowszego dostępnego oprogramowania CFD-DEM. Konstrukcja głowicy wlotowej pozwala na płynniejszy przepływ materiału do hydrocyklonu, co zwiększa wydajność jednostki.

Zwiększona wydajność jednostki w połączeniu z minimalnymi turbulencjami zapewnia wyższą wydajność procesu klasyfikacji na mokro.

Wydłużony czas pracy

Konstrukcja nowej generacji hydrocyklonów serii MHC™ zapewnia maksymalny czas sprawności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych (OPEX). Wiodące w branży natężenie przepływu hydrocyklonu serii MHC™ zapewnia optymalny przepływ nawet przy danych spadkach ciśnienia. Zastosowano również wykładziny odporne na zużycie, aby wydłużyć czas sprawności i wydłużyć ogólny cykl życia części.

Dzięki jednoelementowej sekcji stożkowej hydrocyklon MHC™ zapewnia łatwość konserwacji, redukując przestoje. Wymiana linera jest szybka, bezpieczna i łatwa dzięki prostej konstrukcji i ograniczonej liczbie części. Prostota hydrocyklonu zapewnia dłuższy czas pracy i obniżone koszty.

Wyjątkowa skuteczność separacji

Hydrocyklony serii MHC™ zapewniają dokładną i skuteczną separację cząstek według wielkości (masy). Kolektory promieniowe dokładnie rozprowadzają nadawę oraz zbierają nadmiar i niedomiar z wielu hydrocyklonów pracujących równolegle. W urządzeniu zastosowano odporne na zużycie wykładziny, które wytwarzają minimalne turbulencje w rynienkach dolno-przelewowych. Unikalna geometria stożkowa zapewnia płynne przyspieszanie cząstek, co sprzyja ostremu oddzielaniu cząstek.

Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczny dostęp w celu monitorowania, pobierania próbek i konserwacji hydrocyklonów serii MHC™ i elementów kolektora.

Różnorodne zastosowania

Hydrocyklony MHC™ nadają się do różnych zastosowań i spełniają różnorodne potrzeby. Specyficzne zastosowania, w których MHC™ sprawdza się najlepiej, to klasyfikacja obwodów mielenia oraz mielenie wstępne i dokładne w celu uzyskania pełnego zakresu minerałów.

Szeroka oferta produktów wielkości hydrocyklonów zapewnia zwiększoną wydajność i rentowność. Każdy model z oferty hydrocyklonów serii MHC™ jest wyposażony w szeroką gamę wykrywaczy wirów i wkładek wierzchołkowych w celu precyzyjnego dostosowania wydajności klasyfikacji na mokro.

Hydrocyklony MHC – broszura ↓

Hydrocyklony MHC – 15 powodów ↓

Hydrocyklony MHC – Karty techniczne ↓